Žebříček tvrdého alkoholu podle jeho nebezpečnosti. Budete šokováni, co je na prvním místě!

Share

Oslavy, svátky, dovolené a setkání se starými přáteli si jen málokdo umí představit bez přípitku či alkoholu různého druhu. Můžete být také zanícenými abstinenty, ale přesto je vhodné, abyste vaše hosty nabídli dobrou lahví. Pokud však nechcete pociťovat ranní kocovinu, je důležité, abyste věděli jak alkohol pít s minimálním poškozením organismu.

Pravděpodobně již víte, že je zdraví prospěšné vypít jednu sklenici vína, a že už dvě sklenice šampaňského vám udeří do hlavy. Co se týče silného alkoholu, je to trochu komplikovanější. Připravili jsme pro vás krátký žebříček alkoholických nápojů, seřazený podle jeho škodlivosti.

5. místo – Rum

Tento nápoj zbožňovaný piráty sedá považovat za užitečný. Je v něm vysoký obsah draslíku, fosforu a zinku. Takže, pokud jste najednou vypili velké množství tohoto alkoholu, pravděpodobnost otravy je minimální. Řeč je však o čistém rumu a ne o jeho přítomnosti v různých koktejlech.

4. místo – Tequila

“Olíznout, spolknout a zajíst” – slogan tohoto nápoje. Ano, tequila je sice silná, ale také užitečná. Agáve obsahuje polysacharidové fruktany, které upravují kyselost žaludku a pomáhají s vředovými záněty. V malém množství se dokonce jedná o léčivý nápoj. Kromě toho, sůl udržuje vodu v těle a proto nebudete mít následující ráno příliš sucho v ústech.

3. místo – Vodka

Jste překvapeni, že se nenachází na prvním místě, že? Přestože má někdy špatnou pověst, je považována za jednu z nejméně škodlivých. Neobsahuje žádná barviva, ochucovadla a je důkladně vyčištěna.

Pokud není vodka vyrobena s cukrem a medem, je možné ji zařadit mezi dietní nápoje. Bohužel její přílišná konzumace dokáže více než jiné alkoholické nápoje, dokonce i způsobit otravu.

Nejčastějším důvodem jsou její napodobeniny, které jsou nekvalitní a škodlivé. Časté pití vodky vede k závislosti a alkoholismu.

2. místo – Whisky

Tento nápoj obsahuje zdroj kyseliny ellagové, která bojuje proti tvoření rakovinotvorných buněk. Říká se, že dokáže zničit rakovinové buňky, aniž by se dotkla těch zdravých.

Na druhé straně, vysoká koncentrace etanolu zapříčiňuje její rychlé vstřebávání do těla a po hodině pití je svět ve vašich očích o něco více pohyblivější.

V dopoledních hodinách budete pociťovat nepříjemnou kocovinu, takže si rozmyslete, jestli vám to za ty peníze stojí.

1. místo – Koňak

35 ml koňaku představuje denní dávku vitamínu C. Nicméně, po dlouhých letech skladování se v něm formují škodlivé látky, které mají negativní vliv na náš organismus.

Ve vysokých dávkách je až téměř toxický pro nervový systém. Užitečný je jen v množství do 50 ml. A ano, opice je zaručena!

Pamatujte však, že jakýkoliv alkohol ve velkém množství dokáže uškodit a způsobit závislost. Minimalizujte užívání alkoholu, věnujte se sportu a rozvíjejte svůj smysl pro humor, protože zabavit se dá i bez alkoholu.

Související 


 

Zdroj: Рейтинг алкоголя по степени вредности. Я в шоке от того, что оказалось на первом месте!

NEPŘEHLÉDNĚTE

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share