Zdravé banánové palačinky bez lepku, které si zamilují i sportovci

Share

palacinkySnídáte rádi sladké palačinky nebo lívance? V dnešní době, kdy máme celoročně přístup k exotickým plodům, si můžete připravovat palačinky s banány, mandarinkami či ananasem.

Dnes vám přinášíme typ na super zdravé palačinky, nejenže je máte během deseti minut hotové, ale jsou chutné a prospěšné vašemu tělu.

Neobsahují žádný lepek a pokud nejste příliš na sladké, nemusíte do nich přidávat ani nezdravý cukr. Vyzkoušejte si přípravu banánových palačinek.

Ingredience:

 • banán
 • vejce

Příprava

Na přípravu palačinek budete potřebovat opravdu jen banán a vejce. V poměru by měli být vždy jeden větší banán a dvě vejce. Pokud máte banány menší, můžete míchat jedno vejce a jeden banán.

Tyto dvě ingredience stačí pečlivě promíchat. Palačinky smažte na kokosovém oleji, abyste nahradili klasický rostlinný olej.

Pokud máte raději sladší verzi palačinek, přidejte do směsi med, agávový, javorový, datlový či rýžový sirup nebo palačinky polijte až na talíři. Ozdobit je můžete ovocem, oříšky či strouhaným kokosem.

Palačinky mají jemnou konzistenci a nasládlou chuť. Smažte raději menší placičky, aby byli hezky propečené a okraje křupavé.

Palačinky jsou to opravdu jemné a ocení je děti i sportovci. Abyste docílili hutnějších a nadýchanějších palačinek, přidejte do těsta kypřící prášek, který koupíte již také bez fosfátů a také trochu mouky.

Použít můžete pohankovou, kaštanovou, kukuřičnou či rýžovou, aby byli vaše palačinky stále bezlepkové.

Proteinové palačinky

Tyto palačinky ocení také sportovci, jelikož obsahují pouze vajíčka a banán, jsou plné proteinů a jsou rychlým zdrojem energie.

Banán je navíc plný důležitých minerálních látek, které brání natékáním nohou a křečím. Sportovci si do palačinek mohou přidat proteinový prášek či vločky, které je navíc skvěle zasytí a pečují o jejich trávicí trakt.

Vyzkoušejte si tyto snadné a rychlé palačinky, které jsou vhodné pro milovníky sladkých snídaní i jako odpolední svačinka, která vám dodá energii.

Související

Mohlo by se vám líbit...

Počet komentářů: 4

 1. 2.8.2017

  […] Zdravé banánové palačinky bez lepku, které si zamilují i sportovci […]

 2. 9.1.2019

  […] Banány – 1 středně velký banán vám dodá 8 % denní dávky […]

 3. 6.5.2019

  […] Zdravé banánové palačinky bez lepku, které si zamilují i sportovci […]

 4. 27.2.2021

  […] Zdravé banánové palačinky bez lepku, které si zamilují i sportovci  […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share