Tyto ženy pily sklenici rajčatového džusu denně po dobu dvou měsíců a výsledek je ohromující!

Share

Jakmile zjistíte, co se přihodilo, budete je chtít následovat. Rajčata jsou považována za superpotravinu. Vědci z Taiwanské univerzity se rozhodli podniknout pokus, aby odhalili důvod těchto tvrzení.

Shromáždili ženy různého věku, hmotnosti a původu a podávali jim jednu sklenici rajčatového džusu (250 ml) denně po dobu dvou měsíců.

Nejrychlejší a nejviditelnější změnou byl podstatný pokles hmotnosti a odborníci navíc objasnili, že se nejedná o ztrátu tekutin, ale úbytek tělesného tuku.

Ženy, které se experimentu zúčastnily, nezměnily své stravovací návyky ani pohybové aktivity, a přesto se výsledky dostavily už po několika dnech,“ prozradili vědci, kteří experiment provedli.

Těmto ženám byla také za začátku a konci studie odebrána krev.


„V krvi jsme zjistili podstatně nižší hladinu cholesterolu a zvýšenou hladinu lykopenu, antioxidantu obsaženého v rajčatech, který má celou řadu zdraví prospěšných účinků,“ uvedli vědci.

Experiment ukázal, že jediná sklenice rajčatového džusu denně posiluje imunitní systém, chrání proti srdečním onemocněním a snižuje riziko rozvoje rakoviny. Kromě toho tento osvěžující nápoj pomáhá trávení, brání zadržování tekutin, zlepšuje celkové zdraví a pomáhá předcházet nemocem močového měchýře, slinivky, jater a plic.

Rajčatový džus také rozzáří vaši pleť. Navíc výrazně pomáhá při kašli, je prevencí anemie, ulevuje od příznaků revmatu a zlepšuje krevní obraz.

Jestliže jste absolvovali náročný trénink, dejte si rajčatový džus a bolest svalů zmizí. Je to skvělý přírodní prostředek proti svalovým křečím, protože je bohatý na hořčík, obsahuje 11 mg ve 100 g.

Vedle toho obsahují rajčata draslík, vápník, rostlinné proteiny, cukry a nezbytný vitamín C.

Pokud se rozhodnete rajčatový džus koupit, vyberte si bio kvalitu, aby byl účinek plnohodnotný. Nejlepší volbou však je připravit si jej doma.

Ingredience:

  • 6 kilo rajčat
  • 4 polévkové lžíce cukru
  • 2 polévkové lžíce soli.

Příprava:

  1. Odstraňte stopky a umyjte rajčata ve studené vodě.
  2. Nakrájejte je a rozmixujte.
  3. Přidejte sůl a cukr a dejte vařit.
  4. Směs často míchejte, aby se nepřipálila a jakmile začne vřít, vařte za neustálého míchání dalších 10 minut.
  5. Nalijte horký uvařený rajčatový džus do sterilních skleněných lahví a pevně uzavřete.

Po vychladnutí skladujte na chladném místě.

Související 


Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share