Tajemství cibule? Zásadně neloupat a chřipka vás mine obloukem

Share

V roce 1919 řádila španělská chřipka, která zahubila 40 millionů lidí. Jeden lékař, který navštívil velké množství zemědělců konstatoval, že většina chřipkou nakažených zemřela.

Jednou přišel na statek, kde byli všichni  zdraví. Zeptal se, co je u nich jiného, nežli u těch ostatních. Žena mu řekla, ze umísťuje do každé místnosti talíř s oloupanou cibulí.

Lékař se ji zeptal, zda by mu nedala jednu takto použitou cibuli, aby ji prozkoumal. V mikroskopu v ní našel virus chřipky.

Bylo zřejmé, ze cibule pohltila baktérie a rodina zůstala zdravá.


Tuto historku jsme slyšeli již několikrát a naposledy ji slyšela kolegyně z redakce od své kadeřnice. Před několika lety určité bylo množstvi jejich zákaznic nemocných a nakazilo ostatní zaměstnance a tak i další zákazníky. Nasledující rok nechala několik talířů cibule v salónu a k jejímu překvapeni nikdo neonemocněl.

Stejnou či podobnou příhodu zaslechla také Melinda Wright, která žije v Oregonu, a s kterou se pravidelně zabýváme otázkami zdraví. I ona vypráví jednu zajímavou zkušenost s cibulí.

“Jednou jsem onemocněla zápalem plic a bylo mi velmi špatně. Náhodou jsem četla článek,  kde se psalo, že se má cibule odříznout na obou koncích, propíchat na jedné straně vidličkou a nechat přes noc na talíři vedle nemocného. Druhý den je cibule začernalá. Udělala jsem, jak bylo napsáno a druhý den jsem se cítila mnohem lépe.”

Tento článek také říkal, že v minulosti se lidé chránili před morem tím, že rozmístili v místnostech cibuli a česnek. Obojí má silné antibakteriologické a antiseptické vlastnosti.

Ponaučení z tohoto příběhu je: kupte si cibuli, a na talířích ji neoloupanou rozmístěte po celém domě. Pokud pracujete v kanceláři, nechte jednu nebo dvě cibule ležet ve vaší blízkosti. My jsme to neudělali a onemocněli jsme chřipkou!

Cibule vás a ostatní ochraní před nemocemi. V případě , že byste opravdu chytli chřipku, pak bude slabší. V každém případě se vyplatí to vyzkoušet. Cibule je levnější nežli léky. Co myslíte?

Související


Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share