Share

MarshmallowsMarshmallows milují hlavně děti. Tyhle pěnové sladké bonbóny jsou považovány za pochoutku, bez které se neobejde táboření, výlety ani horké kakao.

Pokud je však kupujete v obchodě, zdravé rozhodně nejsou. I když jsou bez tuku, obsahují spoustu cukru. Jeden malý nadýchaný polštářek obsahuje až 4 g přidaného cukru. Je to šokující informace, zvláště poté, když jste schopni spořádat klidně celý sáček.

1 šálek této sladkosti obsahuje více, než 28 gramů cukru (podobně jako celá čokoláda). Sníte tedy více, než 400 prázdných kalorií a tím překračujete doporučenou denní dávku o téměř 10 gramů. Buďte tedy velmi opatrní, zvláště poté, pokud chcete zhubnout.

Zdravotní rizika spojená se zvýšenou konzumací cukrů

Vyšší spotřeba cukru má za následek také zvýšení celkového obsahu kalorií, což dost často vede k přibývání na váze a k obezitě. Nejhorší na tom je, že Marshmallows z obchodu jsou výživově v podstatě nulové. Vyhněte se sladkostem, které vám uškodí. Měli byste nechat v jídelníčku dost prostoru na zeleninu, ovoce a celozrnné produkty.

Cukr je dáván do souvislosti s mnoha nemocemi i riziky:

Určitě byste měli vyzkoušet recept na tyhle načechrané, medem oslazené domácí Marshmallows. Mají výbornou chuť a neohrozí vás porcí nadbytečných cukrů. Můžete je různě obměňovat i opékat nad ohněm.