Nápoj, který podpoří růst vašich svalů

Share

Snažíte se cvičit a nabrat svalovou hmotu? Potřebujete dostatečný přísun bílkovin? Skvělou variantou po cvičení či jako snídaně jsou smoothie a různé nápoje, do kterých si přidáte ingredience podle svých preferencí.

dnešním článku si ukážeme recept na nápoj, který je bohatý na bílkoviny a další látky, kteří zvláště návštěvníci posiloven řádně ocení. 

Přírodní cestou

Zapomeňte při posilování na steroidy či nadměrnou konzumaci průmyslově vyráběných bílkovinných přípravků a zkuste jít v tomto směru přirozenou cestou.

Pokud zvolíte správný životní styl a stravu můžete si skvělou postavu vybudovat přirozeně za pomoci běžných zdrojů bílkovin.

Navíc doma vyrobený nápoj na posílení svalů neobsahuje žádná barviva, konzervační látky, ochucovadla a další zbytečné látky, které vaše tělo nepotřebuje.

Produkce růstového hormonu

Tělo přirozeně produkuje růstový hormon s pomocí hypofýzy. Produkce tohoto přirozeně se vyskytujícího hormonu se snižuje se stářím, zvláště u mužů po čtyřicítce.

Nízké hladiny růstového hormonu vedou k rychlejšímu stárnutí. Pokud tedy chcete, aby bylo vaše stárnutí pomalejší, měla by být hladina růstového hormonu stále udržována.

Mezi znaky malé produkce růstového hormonu patří: snížená svalová hmotnost, za to zvýšený obsah tuku v těle, ztráta energie, apod.

Existují účinné přírodní způsoby, jak zvýšit produkci růstového hormonu v těle. Základem této změny je to, co jíte.

Zaměřte se tedy na získávání specifických živin do vašeho těla každý den. Produkci růstového hormonu zvyšuje: protein, glutamin, L-arginin, cholin a niacin.

Tyto látky byste si ve své stravě měli dopřávat a neměli byste na ně zapomínat.

Výživný shake/nápoj pro posílení svalů

V dnešním článku pro vás máme recept na shake, který obsahuje potraviny, které v sobě skrývají výše zmíněné látky a podpoří produkci růstového hormonu.

 • 3 syrová vejce
 • 3 lžíce organického proteinového prášku
 • 150 g jogurtu
 • 1 banán
 • 3 lžíce mandlového másla
 • 1 lžíce lněných či chia semínek
 • 1 lžička skořice

Všechny tyto ingredience vložte do mixéru a rozmixujte. Produkci růstového hormonu podpoříte pravidelnou konzumací tohoto nápoje, doplnit můžete i přísunem vitaminu D3.

Vejce: Přirozený zdroj proteinů, aminokyselin a betakoretenu.

Organický proteinový prášek: Na trhu si vyberete z různých variant proteinů, ať už jsou živočišného či rostlinného původu. Dodávají vám extra bílkoviny, které potřebujete pro růst svalů.

Jogurt:. Jsou skvělým způsobem, jak zvýšit přísun syrovátkových bílkovin, vápníku, popřípadě některých látek, které vám pomohou spalovat tuky.

Mandlové máslo: Je bohatým zdrojem vápníku, hořčíku, draslíku, bílkovin a vitamínu E, také L-argininu. Pomáhá vám tedy i od nepříjemných křečí, které někdy mohou cvičení doprovázet.

Semínka: Lněná semínka jsou skvělým zdrojem omega-3 kyselin a bojuje proti vzniku zánětů, pečuje i o váš trávicí trakt.

Banán: Dodává sacharidy, které vaše tělo potřebuje pro dostatek energie.

Skořice: Skořice obsahuje cholin a niacin, obě látky jsou důležité při budování svalů. Obsahuje také celou škálu minerálních látek a zahřívá vaše tělo, čímž pomáhá ke spalování tuků.

Důležité je, abyste si tento nápoj dopřávali pravidelně, nejlépe ráno a v odpoledních hodinách po dobu minimálně 3 měsíců.

Nápoj si může obměňovat a ingredience do něj přidávat. Pro produkci růstového hormonu je velmi důležitý i dostatečný spánek a strava s nízkým obsahem cukrů.


Zdroj

Mohlo by se vám líbit...

Počet komentářů: 2

 1. 24.7.2017

  […] Nápoj, který podpoří růst vašich svalů […]

 2. 20.3.2019

  […] Nápoj, který podpoří růst vašich svalů  […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share