Lékaři vzkazují rodičům: Nedávejte svým dětem párky! Zde jsou důvody

Share

parky
Správní rodiče, chtějí pro své dítě to nejlepší, chtějí je mít zdravé a šťastné. No někdy si neuvědomují důsledky svých činů, které považují za normální věc.

Mnoho Američanů se nezdravě stravuje a neuvědomuje si následky a špatné stravovací návyky, které předávají budoucím generacím.

Nejoblíbenější jídlo je pro ně Hot Dog – je dokázáno, že ho umí zkonzumovat vícekrát za týden.Epidemiologové zjistili, že děti, které sní víc jak 12 párků v rohlíků za měsíc, mají 9krát vyšší riziko vzniku leukémie a to není vše!

V jiné studii byli děti, které jedli párky v rohlíku vícekrát týdenně, vystavené většímu riziku rakoviny mozku.
Studie zkoumala vztah mezi potravinami a rizikem leukémie u dětí od narození do veku 10ti let v Los Angeles v letech 1980 až 1987.

Výzkumníci Surusua a Savitz studovali případ rakoviny u dětí v Denveru a zjistili, že děti narozené matkám, které konzumovali párky v rohlíku jednou a nebo vícekrát týdně během těhotenství, měli přibližně dvojnásobné riziko vzniku mozkových nádorů. Celé to způsobují dusičnany obsažené v párcích, které jsou příčinou těchto zdravotních problémů.

Zpracované červené maso běžně obsahuje sodík, dusičnany, fosfáty a jiné potravinářské přídavné látky. Uzené a grilované maso obsahuje polycyklické aromatické uhlovodíky a toto může způsobovat zvýšené riziko selhání srdce.

Dusitan a dusičnan není rakovinotvorný , ale za určitých podmínek v těle, může být změněný na vedlejší látku, které se jmenuje N-nitrosloučenina jako je například nitrosamin.

K některým konzervovaným masům se přidává vitamín C, ten udržuje dusičnany stabilní a může snížit rizika rakoviny. Nové případy rakoviny způsobené dusičnany se každý rok objevují.

1 of 2

Jak tomu předejít?

1. Spotřebujte minimální množství mastných a zpracovaných výrobků jako jsou párky a klobásy a nebo uzené.

2. Pořádně si kontrolujte štítky a vyhněte se výrobkům, které obsahují draselné dusičnany.

3. Jezte biopotraviny. Syntetické dusičnany nejsou povolené jako konzervační látky v organicky balených potravinách.

4. Musíte vědět co pijete! Vyzkoušejte se informovat o pitné vodě, kterou pije veřejnost.

5. Jezte stravu s vysokým obsahem antioxidantů. Vitamín C a některé další potraviny můžou snížit hladinu dusičnanů.


Zdroj: Doctors Are Urging You To Stop Feeding Your Children Hot Dogs – Here’s Why

2 of 2

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share