K přirozenému vyčištění jater konzumujte těchto 6 jídel!

Share

6 jídel na přírodní vyčištění jater_2Jestliže jste dodnes neměli problémy s játry, pak to, že budete konzumovat potraviny k přirozenému vyčištění jater, neřešíte. Věděli jste však, že každá potravina, kterou konzumujete je do určité míry pro vaše játra?

Ať už je to jídlo, nápoje nebo léky, které užíváte. Ostatně, toto je důvod, proč se mnoho detoxikačních diet točí okolo konzumace potravin, které jsou příznivé pro vaše játra a zároveň také vyžadují, aby se ze stravy vyloučily potraviny, které játrům nepomáhají.

Ochrana před poškozením jater

Výzkum naznačuje, že potraviny jako grapefruit, ostropestřec mariánský, zázvor, mastné ryby, kurkuma, vejce, vlašské ořechy, řepa, amla (indický angrešt) nabízí játrům ochranu před poškozením a zároveň také snižují riziko ztukovatění jater.

Navíc zelenina jako česnek či cibule, které jsou aromatické, pomáhají detoxikovat játra vylučováním toxinů z těla. Aby byly vaše játra hladké a to po celou dobu, konzumujte těchto šest potravin.

Česnek

Má nespočet zdravotních účinků a je rovněž vynikajícím čisticím prostředkem pro játra. Nemusíte jej milovat, ale pro lidské tělo toho umí udělat opravdu hodně, je bohatý na antioxidanty a minerály.

Dále je plný selenu a arganinu, což zajistí, že cévní kosti budou vyčištěny a budou regulovat krevní tlak v játrech. Česnek obsahuje významné vitamíny jako vitamín B6, vitamín C. Tyto vitamíny umožňují detoxikaci a zabraňují poškození krevních buněk. Platí tedy čím víc česneku, tím lépe!

Grapefruit

Jde o sladké citrusové plody, které však mají velmi dobrý vliv na zdraví jater. Obsahuje vitamín C což je klíč k prevenci buněčné oxidace a glutation, který se podílí při pomoci výrobě detoxických enzymů v játrech.

70 miligramů glutationu v jednom grapefruitu se používá v několika procesech v těle, například při opravě tkání a výrobě chemických látek a bílkovin, které lidské tělo potřebuje.

Červená řepa

Flavonoidy v červené řepě jsou prospěšné pro zdraví jater. Byla studována pro svou úlohu při ochraně jater před oxidačním stresem z karcinogenů nebo činidel způsobujících rakovinu.

Někteří vědci naznačují, že změny, které dlouhodobá konzumace červené řepy pro lidský metabolismus má, může pomoci při ochraně jater před poškozením.

Košťálová zelenina

Jestliže česnek nebo cibule pro vás nejsou vhodné kvůli zápachu nebo chuti, poté můžete využívat košťálovou zeleninu jako například růžičkovou kapustu, zelí, květák či brokolici. Glukozinolátové sloučeniny v této zelenině mohou zvýšit produkci jaterních enzymů, které napomáhají detoxikaci vašeho těla.

Ostropestřec mariánský

Je považován za nejlepší bylinný prostředek ke zlepšení jater, k léčbě a prevenci onemocnění jater. Flavonoidy v ostropestřeci mohou účinně chránit před poškozením jater. Flavonoidy také pomáhají vylepšit proces detoxikace a to včetně zvýšení glutationu v játrech.

To pomáhá chránit před toxiny ve vašem těle, ale také před toxiny z léčiv jako Acetaminophen (Tylenol), které mohou při užívání ve vysokých dávkách poškozovat játra. Výzkum poukazuje na to, že může dokonce pomoci obnovit a napravit játra pomocí růstu nových buněk.

Kurkuma

Hlavní účinnou složkou kurkumy je kurkumin, který je silný a protizánětlivý antioxidant. Předpokládá se, že kurkumin pomáhá chránit žlučovod, aby zlepšil tok žluči a působil jako čisticí prostředek pro játra.

Oživuje jaterní buňky tím, že zabraňuje přeměně toxinů a alkoholu na škodlivé sloučeniny, které mohou játra poškodit. Můžete si připravit čaj z kurkumy nebo jí jednoduše přidat do jídel.

Čtěte: 


Zdroj: Eat These 6 Foods To Naturally Cleanse Your Liver!

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share