6složkový supernápoj na detoxikaci jater

Share

6složkový supernápoj na detoxikaci jaterPodle lékařů je dobrý stav jater klíčovým faktorem celkového zdraví. Proto její pravidelná detoxikace poskytne několik přínosů. 

V játrech může docházet k vážným poškozením v důsledku konzumace zpracovaných potravin, nedostatku fyzické aktivity, znečištěného prostředí, užívání alkoholu či příjmu výživově nedostatečné potravy. V uvedených případech se v játrech akumulují toxiny, které zhoršují její funkci a stav.

Když už játra nedokáží odbourávat všechny toxiny, ty se začnou ukládat v tukových tkáních, protože většina toxinů je rozpustných v tucích. To pak představuje další velké riziko pro vznik různých vážných onemocnění jako jsou cukrovka, rakovina či onemocnění srdce. Na to, abyste zastavili tento proces, je třeba játra z času na čas detoxikovat.

Dnes vám nabídneme recept na 6 složkový nápoj, který tuto práci provede za vás. Kromě toho vám dodá množství potřebných vitamínů, minerálů, antioxidantů a elektrolytů.

Během čištění jater je také třeba konzumovat lehce stravitelnou potravu.

Ingredience:

  • 6 listů salátu
  • 1/2 citronu bez kůry
  • 2 jablka (umyté a překrojené na poloviny)
  • 1,5 až 2 cm odřezek zázvoru (umytý a oloupané)
  • 1 červenou řepu (umytá a oloupaná)
  • 3 mrkve (umyté a oloupané)

Příprava:

1. Vložte všechny suroviny do odšťavňovače nebo mixéru. Pokud použijete mixér, přidejte ještě 1 až 2 sklenice čisté vody.
2. Odšťavněte jejich. Při mixéru výslednou směs přeceďte přes látku nebo gázu.
3. Před konzumací šťávu dobře promíchejte.

Užívání:

Před jídlem 20-30minút. Nevypitú část uskladněte v chladničce a vypijte do 12 hodin. Nápoj užívejte 3 až 7 dní, podle závažnosti vašeho zdravotního stavu a znečištění jater. Na prevenci stačí kratší a na důkladnější detoxikaci delší doba.

Zdravotní přínosy jednotlivých ingrediencí

Salát obsahuje hodně chlorofylu, který eliminuje toxiny z krevního oběhu a také neutralizuje těžké kovy, pesticidy a jiné chemikálie.

Citron je bohatý na vitamín C, který pomáhá přeměňovat toxiny na látky, které jsou rozpustné ve vodě a snadno se z těla odstraňují, čímž se podpoří činnost jater.

Jablka jsou bohaté na pektin a jiné látky nápomocné při čištění těla a odstraňování nánosů z trávicího systému.

Zázvor je extrémně prospěšný při léčbě trávicích obtíží jako nadýmání, plynatost a zácpa.

Červená řepa a mrkev jsou bohaté na betakaroten (vitamin A) a rostlinné bioflavonoidy, které stimulují a zlepšují jater.


 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share