22 důvodů proč pít každé ráno na lačný žaludek citronovou vodu

Share

voda-s-citronemCitron je běžné, levné, snadno dostupné a nejvíce používané citrusové ovoce. Má svou typickou chuť a jeho osvěžující vůně z něj dělá oblíbené ovoce do limonád, bublinkových nápojů, koktejlů nebo čaje. 

Zajímavější je však dlouhý seznam jeho přínosů pro zdraví. Například, v indické medicíně se využívá na mnoho zdravotních problémů.

Často se také kombinuje s dalšími prospěšnými ingrediencemi jako med, sůl a podobně, aby se ještě více zvýraznily jeho pozitivní účinky.

Jak vyrobit citronový džus

1/ Vzbuďte se.

2/ Jděte rovnou do kuchyně a nalijte do sklenice vodu o pokojové teplotě (pokud máte zažívací potíže, použijte teplou vodu).

 3/ Rozkrojte citron na polovinu (nepoužívejte citrónovou šťávu kupovanou v láhvi, protože ta může obsahovat sulfidy, na které je mnoho lidí alergických).

4/ Vymáčkněte citron přímo do vody, která by měla změnit barvu do matna.

5/ Vypijte ji.

6/ Další ráno to opakujte.

22 důvodů proč pít vodu s čerstvou citronovou šťávou

1/ Voda s citronem pomáhá bojovat s infekcemi respiračního systému, bolestmi v krku a záněty nosních dutin. Je to kvůli silným protizánětlivým vlastnostem citronu.

2/ Citron obsahuje velké množství vápníku, hořčíku, kyseliny citronové, fosforu a dalších důležitých vitamínů a minerálů.

3/ Pití citrónové vody pomáhá předcházet rozmnožování a růstu patogenních bakterií, které způsobují různá onemocnění a infekce.

4/ Voda s citronem napomáhá správnému fungování nervového systému (kvůli vysokému obsahu draslíku). Deprese a úzkost jsou často důsledky nízké hladiny draslíku v krvi. Nervový systém potřebuje dostatek tohoto minerálu pro zajištění pravidelných signálů do srdce.

5/ Voda s citronem dokáže snižovat krevní tlak. Pravidelná denní konzumace jednoho citronu sníží krevní tlak o 10%.

6/ Voda s citronem má na tělo alkalizující účinek. Pokud ji vypijete těsně před jídlem, pomáhá vašemu tělu udržovat vyšší úroveň acidobazické rovnováhy. Čím je tato vyšší, tím více je váš organismus schopen bojovat s nemocemi.

7/ Voda s citronem je dobrá na pokožku. Vitamin C v citrónu zlepšuje pokožku tím, že omlazuje tělo. Pravidelné pití citronové vody (každé ráno) zlepší kvalitu vaší pokožky.

8/ Voda s citronem pomáhá ředit kyselinu močovou, jejíž hromadění vede k bolestem kloubů a onemocnění zvaném dna.

9/ Voda s citronem je prospěšná pro těhotné ženy. Jelikož citrony jsou plné vitaminu C, hrají roli adaptogenu, který pomáhá tělu zvládat viry, například při nachlazení.

Kromě toho, vitamín C zajišťuje formování kostí u nenarozeného plodu. Současně díky vysokému obsahu draslíku pomáhá formovat buňky v mozku a nervovém systému dítěte.

10/ Citronová voda snižuje pálení žáhy. K tomuto účelu můžete i během dne promíchat čajovou lžičku citrónové šťávy s polovinou sklenice vody a vypít ji.

11/ Citronová voda pomáhá rozpouštět žlučníkové kameny, pankreatické kameny a vápníková depozita.

12/ Voda s citronem dodává tělu elektrolity, které zabezpečují jeho správnou hydrataci. Nejdůležitější elektrolity v citrónu jsou draslík, vápník a hořčík.

13/ Voda s citronem je dobrá na snižování bolesti v kloubech a svalech.

14/ Citron pomáhá chránit tělo před nedostatečným imunitním systémem, protože obsahuje velké množství prospěšných vitamínů.

15/ Pití citronové vody pomáhá udržovat hladinu pH v organismu.

16/ Citrony působí jako silné antimikrobiální látky, jelikož obsahují pektinová vlákna. Ta jsou prospěšná i pro zdraví tlustého střeva.

17/ Voda s citronem vyplavuje z těla toxiny, čímž ho účinně detoxikuje.

18/ Teplá voda s citronem pomáhá trávení, protože obsahuje kyselinu citrónovou. Ta se zapojuje do trávení spolu s dalšími kyselinami a enzymy. Její přítomnost v trávicím systému také stimuluje tvorbu trávicích šťáv.

19/ Játra díky citronové vodě produkují více enzymů než z jakéhokoliv jiného jídla.

20/ Voda s citronem pročišťuje játra. Citronová šťáva je stimuluje na uvolňování toxinů.

21/ Citronová voda pomáhá při hubnutí. Obsah pektinových vláken v citrónu potlačuje chuť k jídlu. Studie potvrdily, že lidé s alkalickou stravou hubli rychleji.

22/ Voda s citronem pomáhají při bolestech zubů a zánětu dásní.

Bonusový tip

Voda s citronem zabraňuje rakovině. Je to z důvodu, že citróny jsou silně alkalická potravina. Několik studií zjistilo, že rakovina nedokáže přežít v alkalickém prostředí.

Imunitní systém chrání naše tělo tím, že bojuje s nemocemi. Slabý imunitní systém dělá tělo náchylným k onemocnění a infekce.

Teplá voda s citronem má antibakteriální a antivirální vlastnosti, které potlačují škodlivé bakterie, houby a viry vyvolávající nemoci a záněty. Její antioxidační vlastnosti zase pomáhají eliminovat z těla toxiny.


Zdroj: 22 Remarkable Facts Why I Drink Citric Lemon Water in Morning With Empty Stomach

Mohlo by se vám líbit...

Počet komentářů: 3

  1. Kalafus Jozef napsal:

    Život z čas na zdraví je krásnējší než bez nej…

  1. 6.4.2019

    […] čajové lžičky čerstvé citronové […]

  2. 27.5.2019

    […] Citron je bohatý na vitamín C, který pomáhá přeměňovat toxiny na látky, které jsou rozpustné ve vodě a snadno se z těla odstraňují, čímž se podpoří činnost jater. […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share