Třídenní půst regeneruje váš imunitní systém

Share

hladovka 3 dnyPůst je velmi populární v posledních několika letech. Zejména pro osoby, které žijí zdravě a snaží se mít vyváženou stravu.

Lékaři se shodují, že půst je dobrý a může poskytnout mnoho zdravotních výhod, jako například: zlepšení kardiovaskulárního systému, snížení rizika rakoviny, posílení imunitního systému, dlouhověkost, atd.

Přesto koluje mezi lidmi spousty mýtů a fám, které se kolem půstu vyskytují.

Krátký půst udělá obří službu

Držet půst nemusí znamenat, že nebudete měsíc jíst. Bohatě stačí krátký půst, který pomůže zregenerovat váš imunitní systém. Za pouhé tři dny dojde k obnově organismu, a to i u starších lidí.


Proces půstu navíc vyvolává tvorbu nových bílých krvinek, které bojují se všemi infekcemi, kterým je lidské tělo vystaveno.

Půst je vhodný i pro jedince, kteří mají poškozený imunitní systém, jako jsou pacienti s rakovinou, kteří podstupují chemoterapie.

Toto řešení je vhodné i pro seniory, kterým půst pomáhá zlepšit odolnost proti běžným nemocem, jako je nachlazení nebo chřipka.

Princip půstu je velmi jednoduchý. Tělo, které začne hladovět, hledá potřebnou energii pro svůj chod. Začne tak recyklovat všechno nepotřebné, včetně poškozených imunitních buněk – zejména poškozené bílé krvinky.
Půst je tak skvělým nástrojem, jak regenerovat celé tělo, zbavit se toxinů a posílit imunitní systém. Ideální na studené zimní měsíce.


Zdroj: Study finds fasting for three days can regenerate entire immune system

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share