Toto ovoce má v sobě více než citron a pomeranč dohromady. Ale nikdy ho nekupujte pokud není zabalené ve fólii

Share

Pomelo je ovoce, které se nám spojuje zejména se zimními měsíci. Na pultech obchodů je ho dostatek a pokud jste ho ještě neochutnali, měli byste to čím dříve napravit. Pomelo je nejen osvěžující a chutné, ale je i velmi zdravé .

To však neplatí jen o samotném plodu, ale také o jeho slupce. Toto ovoce má v sobě to nejlepší z citronu a pomeranče, ba dokonce ukrývá ještě mnohem více.

Nikdy pomelo nekupujete bez fólie

Problémem pomela je to, že velmi rychle vysychá a nedokáže ho ochránit ani hrubá slupka. Právě proto se pomelo balí do fólie, jejímž úkolem je tento proces zpomalit . Pokud koupíte pomelo bez fólie, je velmi pravděpodobné, že jeho dužina bude vysušená.

Pomelo ochrání srdce a kosti

Pomelo dokáže snížit škodlivý cholesterol v krvi a chrání celý kardiovaskulární systém . Pomelo má vysoký obsah draslíku a ten je velmi potřebný pro srdce . Díky manganu a železu ho ocení sportovci ale i lidé, kteří mají fyzicky náročnou práci. Doporučuje se také pacientům trpícím chudokrevností . Zároveň obsah draslíku prospívá i kostem a působí jako prevence vzniku osteoporózy.

Pomelo chrání před rakovinou trávicímu traktu

Už staří Číňané věděli, že měkká část kůry (vnitřní část) je velmi prospěšná pro trávicí trakt a činnost střev. Obsahuje bioflavanoidy, které působí jako prevence rakoviny tlustého střeva, slinivky a žaludku .

Pomelo pomůže při infekcí močových cest


Pomelo obsahuje vysoké množství vitaminu C a pomáhá vyplavovat z močového ústrojí bakterie , které jsou původcem zánětů a infekcí. Výtažky z pomela často obsahují i léky, které pomáhají zvládnout tyto problémy.

Pomelo odbourává tuky, pomůže zhubnout a pročistí organismus

Zácpa, zpomalený metabolismus, pocit tíhy – to vše vám pomůže pomelo zvládnout. Obsahuje enzymy, které odbourávají tuky a dokáže tak výborně pročistit organismus.

Pomelo posiluje imunitu

Za to může nejen obsah vitamínu C , ale i další antioxidanty a vitamíny, které toto ovoce ukrývá. Stačí, když denně dáte asi 2-3 měsíčky z tohoto ovoce.

Pro krásu

Pomelo chrání buňky pokožky před předčasným stárnutím a zároveň prospívá zdraví nehtů a vlasů . Zejména během podzimu a zimy se ženy trápí s nadměrným vypadáváním vlasů, konzumace pomela je výborným způsobem, jak tento problém eliminovat.

Co ještě dokáže?

  • působí uklidňujícím na nerovoý systém, odbourává stres
  • pomůže s dýcháním a ucpanými dutaninami
  • zmírní suchý, dráždivý kašel
  • vývar z kůry se ve starověké Číně přidával do lázní za účelem uvolnění a očisty organismu
  • podporuje pravidelnou stolici
  • pomůže vám lépe spát

Zdroj

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share