Když se přejíte, vyzkoušejte tento domácí mix. Spálí až 50 % kalorií z jídla

Share

domaci-mix-po-prejedeni-saKaždému z vás se to občas stane. No, některým častěji než občas. Na začátku narozeninová oslava, rodinná večeře nebo jen nezkrotný apetit, a na konci pocit k prasknutí. Pro ty z vás, kterých se toto týká, máme dnes připravený exklusivní recept, jak se tohoto pocitu zbavit.

Pro přípravu tohoto elixíru budete potřebovat pouze 2 ingredience, které se dají velmi snadno sehnat. Jsou jimi jeden velký zralý grapefruit a polévková lžíce medu. Mix těchto dvou složek bude pro vás mít hned několik významných přínosů.

Grapefruit je známý nejen tím, že obsahuje mnoho silných antioxidantů, ale také svými antibakteriálními účinky. Je bohatý na vitaminy A, B, C, D a E a také na minerály vápník, fosfor, hořčík, mangan, zinek, měď a železo.

Med se zase již celá staletí používá na podporu trávení. Má příznivý vliv na trávicí problémy jako vředy na žaludku, zácpu či nevolnosti po jídle.

Recept a užívání

Rozkrojte grapefruit na dvě poloviny a lžičkou z něj vyjměte veškerou dužinu. Případně ho celý klasicky oloupejte a nakrájejte na menší kousky. Dužinu vložte spolu s jednou polévkovou lžící medu do mixéru a vše dobře rozmixujte, dokud nezískáte hladkou směs.

Hotovo!

Tento přímo zázračný elixír má následující přínosy:

Pektin z grapefruitu efektivně vyplavuje nadbytečný cholesterol. Podle několika studií, pokud bychom každý den snědli jeden čerstvý grapefruit, špatný cholesterol by se snížil o 15,5% a triglyceridy dokonce o 27%. Navíc by klesla hladina inzulinu v krvi a metabolismus by se normalizoval.

Lykopen pomáhá bojovat s toxiny a jinými škodlivými substancemi v těle.

Elixír však nepijte hned po jídle, ale přibližně 20 minut počkejte. Pár jeho doušků dokáže okamžitě zlepšit trávení a metabolismus natolik, že byste měli spálit až 50% kalorií obsažených ve zkonzumovaných jídlech.

Další zdravotní přínosy elixíru

Kromě uvedených přínosů má tento recept pozitivní vliv i na vysoký krevní tlakkardiovaskulární onemocnění. Grapefruit obsahuje řadu látek, které pomáhají při chřipce či nachlazení a dokonce se dokázalo, že zabraňuje vzniku vícero druhů rakoviny.

Nezapomínejte však také na to, že grapefruit může zesílit účinek některých léků. Proto, pokud nějaké léky užíváte na pravidelné bázi, konzultujte jeho častější konzumaci se svým lékařem.


Zdroj: When you Eat too Much – Try this Homemade Mixture That Burns Up to 50% Of the Calories

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share