Jak jíst křen pro maximální úlevu od bolesti, bolesti žaludku, problémů s dutinami a prevenci rakoviny

Share

Křen lidé používali tisíce let jako lék. Díky němu léčili nejrůznější nemoci fyzického typu. Jak to vypadá s křenem dnes?

Lidé jej také používají, ale převážně jako pochutinu či dochucovadlo. Šunkové závitky s křenovou omáčkou, uzené s křenem, křenová omáčka a výborný dip k nejrůznějším masům, ať už grilovaným nebo pečeným.

Tam všude najde křen své uplatnění. Není to tak trochu škoda, když křen toho zmůže mnohem víc, než jen dochutit jídlo a udělat jej zajímavější?

Na co pomáhá křen?

Jeho účinky jsou široké, jde o velkou pomoc pří zažívacích problémech. Dále může křen pomoci proti revmatu, zlepšuje chuť k jídlu, působí proti otokům, je skvělý pomocník při nejrůznějších nachlazeních, pomáhá ke kvalitnějším vlasům a lepší pokožce.

Křen můžete běžně koupit v obchodech a to ať v obchodech s potravinami nebo se zdravou výživou. Nejlepší však je, když budete křen pěstovat doma.

Je velmi jednoduchý na pěstování, moc toho nepotřebujete, kus kořene křenu a je to. Zasadíte jej do půdy, budete podávat denně trochu vody a sledovat, jak vám křen roste.

A co víc, budete vybaveni a připraveni na podzim, když začnou první virózy!

Zdraví prospěšné účinky křenu:

1/ Chrání proti rakovině

Univerzita v Illinois vedla pod svými křídly studii, která zjistila, že díky vysoké úrovni látek, které se nazývají glukosinoláty, může křen pomoci játrům zbavit se karcinogenů. A co víc, může jim pomoci v zastavení růstu nádorů, ale také může pomoci zabránit, aby se tvořily nové a nové. Může také pomoci při předcházení vzniku mnoha druhům rakoviny. Například rakoviny plic, tlustého střeva či konečníku.

2/ Antibiotikum


Skvěle účinkuje také proti infekcím. To pomáhá zničit špatné bakterie, které způsobují ušní infekce, nachlazení, chřipku, kašel, streptokoka, zápal plic, bronchitidu a infekce močových cest.

3/ Pomáhá trávení

Křen, jak už bylo výše zmíněno, je skvělým pomocníkem v trávení. Pomáhá střevům vylučovat z těla enzymy, ale pomáhá také stimulovat chuť k jídlu.

4/ Uleví od bolesti

Křen může pomoci stimulovat průtok krve k povrchu kůže, stejně jako u infikovaných oblastí. Pomáhá tak třeba při bolestech hlavy. Může také pomoci lokálně uklidnit svalové bolesti a otoky kloubů. Když budete křen žvýkat, můžete odstranit bolesti zubů.

5/ Uvolnění dutin

Křen je skvělým prostředníkem, který bojuje proti infekci vedlejších nosních dutin. Ta je způsobena nahromaděním hlenu v nosních dutinách. Šťáva z křenu pomůže zklidnit dutiny a také je uvolnit od hlenu. Napomůže také proti hromadění dalšího hlenu.

6/ Vzpruha pro imunitní systém

Křen je bohatý na vitamín C a jedná se o velmi silnou vzpruhu vaší imunity. Je to také antioxidant. Křen rozehřívá tělo zevnitř a pomáhá tak stimulovat imunitní systém.

Jak křen používat?

  • Proti bolesti: využijte syrové listy a přiložte je na bolestivé místo, například při bolestech hlavy či při artritidě. Můžete také nanést křenovou pastu.
  • Proti žaludečním problémům: nastrouhejte křen a vymačkejte z něj šťávu, kterou si dejte mezi jídlem v dávce patnácti kapek.
  • Proti zánětům vedlejších nosních dutin: na lačný žaludek si dejte ½ lžičky strouhaného čerstvého křenu
  • Můžete také zvolit způsob čaje: křen namočíte do horké vody a tu poté vypijete.

Čtěte také


Zdroj: How To Eat Horseradish For Maximum Pain Relief, Stomach Pain, Sinus Issues And Cancer Prevention

Mohlo by se vám líbit...

Počet komentářů: 2

  1. 4.7.2019

    […] Jak jíst křen pro maximální úlevu od bolesti, bolesti žaludku, problémů s dutinami a prevenc… […]

  2. 9.12.2022

    […] Jak jíst křen pro maximální úlevu od bolesti, bolesti žaludku, problémů s dutinami a prevenc… […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share