6 zdravotních přínosů, které vám poskytne divoká rýže

Share

Divoká rýže jsou ve skutečnosti druhy trávy, které mají svoji domovinu v severní Americe a Asii.

V současné době si získává velkou pozornost a to především díky vysokým antioxidačním vlastnostem, obsahu bílkovin, minerálů a vitamínů.

Zdravotní výhody

Mezi důležité zdravotní výhody patří schopnost zlepšit zdraví srdce, stimulovat růst a obnovu těla, zpomalovat příznaky stárnutí, ochrana před některými druhy chronických onemocnění, optimalizace procesu trávení, posilování kostí a imunitního systému, podpora při hubnutí.

#1 Zdraví srdce

Pomáhá snižovat krevní tlak, neobsahuje žádný sodík. Naopak má velký podíl vlákniny, která pomáhá odstraňovat špatný cholesterol z kardiovaskulárního systému a snižuje pravděpodobnost vzniku aterosklerózy.

#2 Trávicí procesy

Obsahuje velké množství vlákniny, která podporuje trávení a správnou činnost střev. Díky usnadnění peristaltiky může být prevencí před zácpou, nadýmáním a vzniku křečí.

Může pomáhat v prevenci proti hemoroidům nebo kolorektálnímu karcinomu.

#3 Imunitní systém

Vitamín C, kterého je v rýži velké množství, stimuluje produkci bílých krvinek. Také je důležitou složkou kolagenu, který je potřebný pro tvorbu a obnovu buněk, orgánů, tkání a cévních stěn.

To vše nám pomáhá při rekonvalescenci.

#4 Podpora hubnutí

Rýže je nízkokalorická a bezlepková potravina. Díky tomu může působit jako podpůrný prostředek při redukční dietě a jako prevence proti obezitě.

#5 Antioxidační vlastnosti

Antioxidanty neutralizují volné radikály (nebezpečné vedlejší produkty vznikající při metabolismu), které mohou způsobovat mutaci zdravých buněk hromadících se v kůži a mohou přispět k příznakům stárnutí (vrásky, stařecké skvrny, pomalejší hojení ran).

#6 Růst

Vysoký obsah bílkovin je dobrý pro zvýšení svalové hmoty, správný růst a vyvážení vývoj našeho těla.


Zdroj: 9 Important Benefits Of Wild Rice

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Mohlo by se vám líbit...

Počet komentářů: 2

  1. 27.5.2019

    […] 6 zdravotních přínosů, které vám poskytne divoká rýže […]

  2. 27.2.2021

    […] 6 zdravotních přínosů, které vám poskytne divoká rýže […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share