1/ Müsli
Müsli někteří z vás považují za zdravou formu snídaně. Kombinují jej s mlékem či jogurtem. Müsli však nemusí být vůbec zdravé. Záleží především na tom, jaké kupujete.
Zapékané müsli je totiž velmi bohatým zdrojem cukru a dokonce i nevhodného tuku, přitom obsah vlákniny a dalších důležitých látek je jen minimální.
Zapomeňte tedy na zapékané, doslazované müsli či to, které obsahuje čokoládu, takovéto verze nejsou vůbec zdraví prospěšné. Dopřejte si raději sypané müsli, které obsahuje vločky, semínka, ořecha a ovoce.
2/ Rýžové chlebíčky
Tyto chlebíčky někdy nazýváme také jako polystyren a mnoho z vás je konzumuje ke svačině či jako rychlou přílohu, kterou jen vytáhnete ze sáčku.
Tyto chlebíčky, ač je na nich někdy dokonce napsáno fit, nejsou vhodné do zdravého jídelníčku. Neobsahují o nic více vlákniny než klasické pečivo a mají velmi vysoký glykemický index.
To je jejich hlavní nevýhodou. I když jich můžete sníst poměrně dost, jelikož jsou plné vzduchu, vůbec vás nezasytí a hlad se brzy znovu přihlásí. Místo těchto chlebíčků zvolte raději celozrnné pečivo.
3/ Tzv. dětská šunka
Některé šunky nesou název tzv. dětské šunky. Určitě to ve vás evokuje pocit, že dětská šunka je zdravější a kvalitnější než klasická verze šunky. Opak je však pravdou.
Název dětská šunka je totiž pouhým marketingovým tahem. Dětské šunky totiž často neobsahují tolik procent masa jako šunky kvalitnější, mohou stejně jako jiné šunky obsahovat také dusitany.
Místo tzv. dětské šunky zvolte kvalitní šunku, která má obsah masa vyšší než 90 %. Tuk by měl být maximálně do 5 % a neměla by obsahovat barviva a škroby.
4/ Dietní kola
Zapomeňte na jakoukoliv verzi koly. I kola, která se tváří jako dietní, není nic, co by bylo pro vaše zdraví přínosné. Obsahuje mnoho škodlivých látek a umělá sladidla, která vám škodí ještě více než běžný cukr.
Vyměňte nezdravou kolu za domácí šťávy či smoothie a zažeňte chuť na sladké pití zdravější variantou, která vašemu tělu neškodí.
5/ Jogurtové nápoje
Poslední potravinou, na kterou se dnes zaměříme, je jogurtový nápoj. Kefíry, zákysy a i jogurtové nápoje mohou být zdrojem plnohodnotných bílkovin, vápníku a probiotických kultur, avšak ochucené varianry těchto nápojů jsou plné cukru.
V jednom balení kefíru můžete najít až 50 g cukru. I když se tyto nápoje mohou tvářit zdravě, vždy tomu tak není. Zvolte si raději neochucené varianty bez cukru a doma si k nim dopřejte čerstvé ovoce či kapku medu.
VELMI NÁS POTĚŠÍTE, KDYŽ NAŠI STRÁNKU PODPOŘÍTE A DÁTE NÁM LIKE.
[wpdevart_like_box profile_id=”https://www.facebook.com/%C4%8Cas-na-zdrav%C3%A9-j%C3%ADdlo-781272338669834/” connections=”show” width=”300″ height=”150″ header=”small” cover_photo=”show” locale=”cs_cz”]