10 příznaků, že do sebe dostáváte příliš mnoho cukru. Dejte si velký pozor, je to zabiják!

Share

Woman holds in hands of sugar cubes

Většina lidí si myslí, že každý kdo má vysokou hladinu cukru v krvi musí být diabetik, jenže ona to tak není úplně pravda. Každý z nás může mít tento problém a ani o něm nevědět. Proto jsme se rozhodli sepsat pro vás seznam 10 příznaků, které vám napoví, zda nekonzumujete až příliš mnoho cukru.

Neustálý hlad

Vysoká hladinu cukru v krvi zabraňuje glukóze, aby se dostala do buněk, které ji potřebují. A výsledkem toho všeho je nedostatek energie a opakovaný pocit neukojitelného hladu.

Únava

Jak již bylo napsáno výše, při vysoké hladině cukru v krvi není tělo schopno správně ukládat a především absorbovat glukózu tak, jak naše tělo potřebuje. Energie se tedy začne využívat naprosto neefektivně a buňky nejsou dostatečně vyživovány. To kromě toho, že pociťujeme neustále hlad, vede také k tomu, že se cítíme unavení i přesto, že jsme nevykonávali jakoukoliv náročnou činnost.

Častější močení

V tomto případě nedokážou ledviny reabsorbovat tekutinu, kterou jsme přijali. Proto když se tělo snaží vyrovnat s koncentrací glukózy v krvi a v buňkách, začne rozpouštět krev s intracelulární tekutinou, čímž se koncentrace glukózy sníží na normální hodnoty a právě celý tento proces vede k tomu, že trávíme na toaletě mnohem více času, než bychom chtěli.

Sucho v ústech a nadměrná žízeň

Tyto symptomy jsou jen reakcí na ztrátu tekutin. Hypotalamus, který hodnotí úroveň dehydratace a navozuje pocit žízně, začne vysílat signál do mozku. Pochopitelně, že nejde tyto signály přehlížet ale místo přeslazeného ledového čaje volte vodu.

1 of 2

Ztráta na váze

Pokud je hladina cukru v krvi vysoká, může se stát, že během opravdu krátké doby zhubnete, aniž byste se o to pokoušeli. Ptáte se jak to? Existuje hned několik důvodů:

  • Úbytek tekutin v důsledku častého močení vede k nízké hladině tekutin v celém těle, což vede ke ztrátě hmotnosti.
  • Pokud je hladina inzulínu pro metabolismus nedostatečná, tělo přepne do režimu spalování tuků.
  • Velké množství moči při vysoké hladině cukru způsobuje, že tělo tráví více kalorií, než kdy jindy. Tímto způsobem se tělo snaží vytvořit si zásoby glukózy na později.

Trpíte infekčními chorobami

Infekce močových cest anebo kvasinkové infekce se mohou objevit jak u mužů, tak i u žen. Přesto se mnohem častěji vyskytují u žen s vysokou hladinou cukru a cukrovkou. Ovšem vysvětlení je logické – díky velkému množství cukru v krvi se vytvoří příznivé prostředí pro reprodukci těchto kvasinek a bakterií.

Suchá pleť

Suchá kůže může být s tímto onemocnění spojena z různých důvodů:

  • Nadměrně močení dehydratuje naše tělo a to až do takové míry, že kůže začíná jednoduše řečeno vysychat.
  • Kožní problémy jsou známkou aterosklerózy, což je kornatění tepen a toto onemocnění se vyskytuje především u diabetiků.
  • Poškozené nervy mohou narušit normální funkci potních žláz až tak razantně, že se naruší rovnováha vody v pokožce.

Rozmazané vidění

Rozmazané vidění je také důsledkem dehydratace. V tomto případě tedy dojde k deformaci a oko ztratí schopnost zaostřovat.

Impotence

Potíže s erekcí mohou být také signálem vysoké hladiny cukru v krvi. Zdravá erekce vyžaduje, aby měl muž zdravé nervy, bezproblémový průtok krve a správnou rovnováhu hormonů v těle. Nicméně nadbytek cukru v krvi může značně ovlivnit cokoliv zmíněného a problém je na světě.

Proces hojení trvá déle

K tomuto dochází kvůli poškození cév, za které může právě vysoká hladina cukru v krvi. To následně vede k zhoršenému krevnímu oběhu, zejména tedy v končetinách a k nedostatečné výživě tkání, čímž se celý proces hojení drobných ran prodlouží.

Související

2 of 2

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share